KitabYurdu » Kitab » Psixologiya » Fancher Ruh Biliminin Öncüleri


Şeçilmişlər Fancher Ruh Biliminin Öncüleri

Fancher Ruh Biliminin Öncüleri PDF
ADI:
Ruh Biliminin Öncüleri
REYTİNQ:
  • +8
MÜƏLLİF:
JANR:
DİL:
FORMAT:
ÇAP İLİ:
1990
ÖLÇÜSÜ:
9.59 MB
Bu kitap çağdaş ruhbilimi şekillendirmiş olan insanlardan kimilerinin yaşam ve çalışmaları üzerinedir. Çeşitli temel düşünce ve kuramları onlarla ilk kez karşı karşıya gelmiş bireylerin yaşam ve bakış açıları bağlamında sunar ve böylece onları edimsel olarak ortaya çıkış süreçlerinde örneklendirmeye çalışır. Yaşamöyküsel olanı kuramsal olanla karıştırarak, ve erken ruhbilimcilerin özel buluşlarına nasıl kendi kişilikleri ve yaşam süreçleri tarafından olduğu gibi yansız bilimsel çözümlemeleri tarafından da götürüldüklerini göstererek, başka türlü daha az çekici görünebilecek önemli düşüncelere dirilik ve ilginçlik vermeyi amaçlar.
Ruhbilim öylesine geniş ve türlülük gösteren bir alandır ki bütün genişliğinin bu yolda tek bir ciltte ele alınması olanaksız olacaktır. Buna göre, bu kitap kapsamında geniş olmaktan çok temsil edicidir. Aşağıda betimlendiği gibi, bölüm konulan tipik bir giriş dersinde ele alınan birçok alanı yeterince örnekleme gibi bir görüşle seçilmiştir.
Ruhbilime giriş ders kitaplarının çoğunun yapısıyla uyumlu olarak, tek tek bölümler kendi içlerinde bütünlük gösterir, böylece herhangi bir sıra ya da bileşim içinde okunabilirler.