KitabYurdu » Kitab » Dünya Ədəbiyyatı » DÜŞÜNMENİN GÜCÜ


Şeçilmişlər DÜŞÜNMENİN GÜCÜ

DÜŞÜNMENİN GÜCÜ PDF
ADI:
DÜŞÜNMENİN GÜCÜ
REYTİNQ:
  • +15
MÜƏLLİF:
DİL:
FORMAT:
ÇAP İLİ:
2003
ÖLÇÜSÜ:
629 KB
Düşünmenin Gücü adlı bu kitap dünya çapında milyonlarca kişiye esin kaynağı olmuş ve ayrıca dünyada bireysel gelişim sanayisinin ortaya çıkmasında da çok önemli bir rol oynamıştır. Kitabın bu kadar önemli özelliklere sahip olmasına rağmen, yazar James Allen hakkında pek az şey bilinmektedir. Allen 1864 yılında Ingiltere'nin Leicester şehrinde doğmuş ve 1902 yılına kadar büyük bir İngiliz şirket yöneticisinin özel yardımcısı olarak çalışmıştır. 38 yaşında "emekli.; olup yazarlığa başlamış ve eşi ile birlikte Ilfracombe'deki küçük bir kır evine taşınmıştır. 48 yaşında aniden hayata veda edene kadar 20'den fazla eser kaleme almıştır. 
Düşünmenin Gücü aralarında Norman Vincent Peale, Denis Waitley ve Tony Robbins gibi pek çok çağdaş yazarı etkilemiştir. Yazarın kendi deyimiyle "Küçük Büyük Kitap' olarak ifade ettiği bu eser başlıca beş dile çevrilmiş ve milyonlarca okuyucuya. insanın hayal ettiği şeyleri sadece düşünce gücüyle gerçekleştirebileceğinin fark edilmesi için esin kaynağı olmuştur.
Mevcut durumumuza nasıl geldik? Bugün ne olduğumuzu sağlayan etkenler nelerdir? Hiç düşündünüz mü? Bu sorulara, bugün ne olduğumuzu sağlayan etkenler olarak genetik kodlarımızı, doğal eğilimlerimizi, büyüklerimizin yönlendirmesini, çevresel faktörleri ve psikolojik etkenleri sıralayabilirsiniz.
Bu etkenler sonuca sadece küçük farklılıklar yaratacak bir doku veya tat katabilirler. Bugün ne olduğumuza veya yarın ne olacağımıza gerçek etkisi olan faktör "düşüncelerimiz" ve bu düşüncelerimiz doğrultusunda seçtiğimiz "kararlarımız"dır.