KitabYurdu » Kitab » FARSÇA DİL BİLGİSİ (Grameri)


Şeçilmişlər FARSÇA DİL BİLGİSİ (Grameri)

FARSÇA DİL BİLGİSİ  (Grameri) PDF
ADI:
Farsça Dil Bilgisi (Grameri)
REYTİNQ:
  • +6
MÜƏLLİF:
JANR:
DİL:
FORMAT:
ÇAP İLİ:
1971
ÖLÇÜSÜ:
13.8 MB
1. Mart 1971 tarihinden beri Farsça Uzmanı olarak görevli bulunduğum ilâhiyat Fakültesi'nde okuma dersleri arasında Farsça gramer dersini vermeye çalıştım. Fakat, Farsça'ya ayrılan ders saatlerinin azlığı dolayısıyla gramerin tamamı öğrencilere verilememiştir. Hem okutulmasına zaman kalmayan derslerin verilmesi, hem de öğrencilerin isteği üzerine, bu günkü Farsça'nın gramerine uygun olarak ve aşağı yukarı Farsça gramerinin bütün kısımlarını ihtiva eden bir Farsça Dilbilgisi hazırladım. Kitabın fihristinden de anlaşılacağı üzere, bu kitabı yazarken dilbilgisi yazarı TÜRK ve İRAN'lı hocaların kitaplarından ve SayınProf. Dr. Meliha Ambarcı oğlunun notlarından faydalandım. Bu kitabın Farsça okuyan öğrencilere öğrenimleri sırasında ve mezuniyet sonrası çalışmalarında, ayrıca, Farsça'ya ilgi duyanlara yardımcı olacağına kaniyim.
(Kitabda Fars dilinin ümumi qrammatikası haqqında geniş məlumat verilmişdir. Nitq hissələri, məsdər, izafət birləşmələri və başqa bu kimi qrammatik mövzular izah edilmişdir.)

dil
Совокупление затрубит свежеиспеченными цветами, если снять проститутку для анального секса. На интим сайте https://prostitutkikazanisite.com/serv/analnyj-seks/ масса достойных внимания предложений. Познакомьтесь с ними лично.