KitabYurdu » Kitab » Dünya Ədəbiyyatı » Glenn Campbell Evliliğe Karşı


Şeçilmişlər Glenn Campbell Evliliğe Karşı

Glenn Campbell Evliliğe Karşı PDF
ADI:
Evliliğe Karşı
REYTİNQ:
  • -3
MÜƏLLİF:
DİL:
FORMAT:
ÇAP İLİ:
2012
ÖLÇÜSÜ:
1.34 MB
Muhtemelen beni dinlemeyeceksiniz, ama ben yine de şansımı deneyeceğim. Evlenmeyi düşünüyorsunuz ve ben sizi vazgeçirmek için buradayım. Aşka ya da yaşam boyu sürecek bir beraberliğe -eğer kendiliğinden böyle gelişirsekarşı
değilim, gerçekten! Karşı çıktığım şey işin yasal sözleşme kısmı. Özel bir ilişki neden yasal bir onay gerektirsin? Sosyal ya da resmi bir onay olmadan, ilişkinizi karşılıklı değerlendirerek bir sonuca bağlayamaz mısınız?
Evlilik, ilişkinizi iyileştirmek yerine, bir daha düzelmemek üzere berbat edebilir. Taraflar arasındaki çekimin yerini sıkıcı bir kurum alır. En azından, esnekliğinizi azaltır, sizde ve eşinizde meydana gelecek kaçınılmaz değişimlere ayak uydurmanızı zorlaştırır.
Evlenmiş birçok insan var, onlara boşanmaları gerektiğini söylemiyorum. Koşullarımız ne gerektiriyorsa onu yapmalıyız. Konuya meraklı olan naif ve genç arkadaş, ben seninle konuşuyorum. Seni kurtarmak için hala şansımız var. Gelin bu konu üzerinde birlikte düşünelim. Evlilik gerçekte ne anlama geliyor ve hayatımız üzerindeki pratik etkileri nelerdir? İlişkimize yararı mı dokunacak yoksa zarar mı verecek? Evlenmenin yasal, sosyal, ekonomik ve psikolojik sonuçları nelerdir? Ne oluyor da insanlar evlenmeye ihtiyaçları olduğunu düşünüyorlar ve nasıl aldanıyorlar?