KitabYurdu » Kitab » İnformasiya Texnologiyaları » VERİ TABANI YÖNETİM SİSTEMLERİ-II


Şeçilmişlər VERİ TABANI YÖNETİM SİSTEMLERİ-II

VERİ TABANI YÖNETİM SİSTEMLERİ-II PDF
ADI:
VERİ TABANI YÖNETİM SİSTEMLERİ-II
REYTİNQ:
  • +6
MÜƏLLİF:
DİL:
FORMAT:
ÇAP İLİ:
-
ÖLÇÜSÜ:
2 MB
Veri tabanı, bir kuruluşun uygulama programlarının kullandığı operasyonel verilerin bütünüdür. Veritabanı Yönetim Sistemleri, verilerin fiziksel hafızadaki durumlarını, kullanıcıların erişimlerini düzenleyen sistemlerdir. Günümüzde, bir çok alandaki veri işlemlerinde pek çok Veri Tabanı Yönetim Sistemleri programları yaygın olarak kullanılmaktadır. Oracle, Sybase, SQL Server, Informix gibi birbirinden farklı isimler adı altında anılan bu programlar için bir çok nesne birbiri ile aynı temel işlevi yerine getirmekte olup, yaklaşık olarak aynı teorilere dayanarak çalışırlar. Açılımı “Structured Query Language” yani “Yapısal Sorgulama Dili” olan SQL, veritabanı işlemleri ile ilgili komutlardan oluşan bir dildir. Bu dil tüm veritabanı programlarında kullanılabilmektedir. Bu dil ile veri tabanı üzerinde; veritabanının kendisini oluşturmak, tablo, indeks, kullanıcı oluşturmak gibi komutlar ve kayıt ekleme, silme, düzeltme gibi işlemler yapılabilir. 
SQL bir dildir; ancak bir programlama dili değildir. Program geliştirme aşamasında SQL ’den faydalanılır, ancak tek başına SQL bu iş için yeterli değildir. PHP, Asp, Visual Basic, Delphi, C, C++ gibi bir çok programlama dili SQL komutlarını desteklemektedirler. Yani bir program geliştirme aşamasında; SQL komutlarını bilmek gerekmektedir ama SQL tek başına bir programlama dili olmadığı için ayrıca bir programlama diline de ihtiyaç duyulmaktadır.
Не у каждого пацана есть возможность тратить много денежных средств на шлюх. На этом интим сайте для пацанов https://prostitutkiprotvinodosug.info/bryunetki/ вы сможете забрать себе максимально шикарных брюнеток индивидуалок со всего города. | Любовь между братишкой и сестренкой есть, и данный каталог инцест порно полностью это доказывает! В нем подобраны лишь милые и жесткие акты проявления страсти между ними, которые представлены для загрузки любому пользователю, так как на данном портале не требуется регистрация!